SKU: MBQOH41-1-EKO
In Stock: Guaranteed 3 Business Day Delivery
90 Day Free & Easy Returns
Not completely satisfied? Return or exchange within 90 days for a refund
Best Price Guarantee
Shop with confindence - if you find it cheaper, we'll match the price
Product Information
SKU: MBQOH41-1-EKO
BRAND: MB Quart
41" 160 Watt Overhead Audio System by MB Quart Features:
  • Four mounting brackets including round bar and profile tube ROPS
  • GMR-LCD Source Unit with 160 Watt internal amplifier features AM/FM/Bluetooth
  • High-impact HDPE composite enclosure
  • Quick and secure wireless connection between your Bluetooth enabled device
  • Two - RCA Outputs (Front & Rear). 3.5mm and USB audio inputs
  • Bluetooth range is up to 32 feet
  • All-in-One Frequency Response: 85Hz-20kHz
  • Integrated touch-controlled dome light
  • Dimensions: 49×10.75 ×8 in
  • Weight: 32 lbs
Note:
  • Drilling will be required to install this item to your factory roof.
Product Fitment
Questions & Answers
Reviews
Everything Kawasaki Offroad offers a VIP experience for all customers
Experience The Everything Advantage
  • 100% Satisfaction Guarantee